DIRECTIA JUDEȚEANĂ PENTRU SPORT SI TINERET MUREȘ              
Nr. inreg: 859/ 13.05.2019                            
CALENDAR SPORTIV
2019
I.   P 1 - Programul  "Promovarea  sportului  de  performanta "
                               
                               
        A- Campionate Nationale - etape locale si judetene                      
                               
Nr Denumire competitie Etapa Disciplina Categ.   Sexul   Data Locul      Cheltuieli   total cheltuit Venituri Cine
crt.   ( actiune )   sportiva de varsta M   F (perioada)   B.A PR Alte     proprii organizeaza
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1 Camp.jud. în sală Jud. atletism seniori x x 27 ian Cluj Napoca               DJST+AJA
2 Camp.jud.în sală Jud atletism Jun I x x 9-Feb Cluj Napoca             DJST+AJA
3 Camp.jud.in sala jud judo toate x x 15-Feb TgMures             DJST
4 Camp.jud.de sală Jud. atletism copii x x 16-Feb Cluj Napoca             DJST+AJA
5 Camp.jud. în sală Jud. atletism seniori x x 28 ian Cluj Napoca               DJST+AJA
6 Camp.jud.în sală Jud atletism Jun I x x 9-Feb Cluj Napoca             DJST+AJA
7 Camp.jud.pe echipe et.I lupte libere toate x x 9 martie Sighisoara             DJST+CS Muresul
8 Camp.jud.in bazin acoperit Jud. natatie copii x x   Tg.Mures             DJST+AJNatatie
9 Campionat judetean etapa jud polo copii/jun x x 16 martie Tg.Mures       165     DJST+AJPolo
10 Camp.Jud.de Tetratlon jud atletism copii/jun x x 30 martie  Sighisoara             DJST+AJA
11 Camp Jud. De Cross Jud. atletism jun/copii x x 6 aprilie Ludus             DJST+AJA
12 Camp.jud de MTB jud. ciclism toate x x   Tg.Mureş             DJST+CSMures
13 Camp.jud de juniori jud atletism jun II-III x x                 DJST+AJA
14 Camp.jud de juniori jud atletism jun I x x                 DJST+AJA
15 Camp.Judetean Școlar Jud. atletism scolar x x 11 mai Sighisoara       220     DJDT+AJA
16 Campionat judetean jud. haltere toate x x apr/mai TgMures             DJST+ACS Haltere
17 Cam.jud pe echipe et.fin lupte libere cadeti x x apr/mai Tg.mures       575     DJS+Muresul
18 Camp.jud de CTI Jud. ciclism toate x x   jud.Mures             DJST+CSMures
19 Camp.jud de fond Jud. ciclism toate x x   jud.Mures             DJST+CSMures
20 Campionat judetean jud canotaj toate x x   Tg.Mures             DJST+CSMureul
21 Campionat jud de ciclocros jud ciclism toate x x   Campul cetatii             DJST+CSMuresul
                      Total 960      
                               
                               
                               
                               
      P1 B- Alte competitii locale;judetene;interjudetene            
                               
Nr Denumire competitie Etapa Disciplina Categ.   Sexul   Data Locul      Cheltuieli   total cheltuiti Venituri Cine
crt.   ( actiune )   sportiva de varsta M   F (perioada)   B.A PR Alte     proprii organizeaza
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1 Cupa Transilvania  internat baschet copii x x 6-10 feb Tg.Mures             DJST
2 Memorial Voicu nat. lupte libere open x x 16-Feb Reghin       1275     DJST+CSSRegh
3 Memorial V.Lacatusu local minifotbal copii x x 23-24 feb Tg.Mures             DJST+ASA
4 Cupa Martisorului nat. box open x x 5 martie Tg.Mures             DJST+Ringbox
5 Cupa Mures nat sah open x x 16 martie Tg.Mures       265     DJST+CSS
6 Concurs pe echipe et. I. SL interjud. lupte libere copii x x 12 aprile Tg.Mures             DJST+CSS
7 Cupa Dragon Do nat. karate wkc open x x 6 aprilie Tg.Mures       3150     DJST+Dragon
8 Aqua Speed Marathon internat natatie open x x 20 aprilie Tg.Mures       8500     DJST+CSS
9 Memorial Pongratz nat scrima open x x   Tg.Mures             DJST+CSU
10 Transilvania Cup nat. modelism open x x   Tg.Mures             DJST+FXRacing
11 Cupa Ardealul nat judo open x x   Tg.Mures             DJST
12 Cupa Tornado nat. taekwondo open x x 11 mai Tg.Mures       650     DJST+DanceArt
13 Cupa Mures internat natatie open x x 18-19 mai Tg.Mures       5000     DJST+CSS
14 Memorial Ghiurca nat box open x x 2 mai Tg.Mures       500     DJS+CSRingbox
15 Cupa Primaverii nat orientare open x x iunie Tg.Mures             DJST+Orienter
16 Cupa Mures internat modelism open x x 29-30 iun Tg.Mures       260     DJST
17 Concurs interjud et.fin SL interjud. lupte libere open x x iunie Tg.Mures       500     DJST+Muresul
18 Concurs de anduranță 4h nat modelism open x x iunie Tg.Mures              
19 Cupa Prieteniei internat kendo open x x 30iun-1iul Tg.Mures       500     DJST+CSKashi
20 Memorial Gall nat. patinaj role open x x iulie Tg.Mures             DJST+CSMures
21 Cupa Mures internat popice sen,jun x x iulie Tg.Mures       600     DJST+Electro
22 Cupa Pegasus nat handbal copii x x sept Tg.Mures             DJST+Pegasus
23 Cupa Ardealul-Grun nat volei open x x sept Tg.Mures             DJST+CSU
24 Cupa Orienter nat orientare open x x octombrie Tg.Mures             DJST+Orienter
25 In Memoriam Buhlea nat atletism copii/jun x x 28-Sep Tg.Mures       525     DJST+LPS
26 Maratonul Nirajului nat ciclism open x x oct zonaNiraj             DJST+Muresul
27 Cupa MuresCisGaz national judo open x x 19-20 oct Tg.Mures             DJST+FloriCires
28 Trofeul Ella Kovacs national atletism open x x oct Ludus       800     DJST+AJA
29 Cupa Helios intern darts open x x noiembrie Tg.Mures       300     DJST+Helios
30 Cupa Mirona national dans sp. open x x 17-18.noi Reghin             DJST+DansulVio
31 Memorialul antrenorilor internat lupte libere open x x 9-10 noi Tg.Mures       1500     DJS+CSMuresul
32 Memorial Verzar national tenis masa copii x x noiembrie Tg.Mures             DJS+CSS
33 Cupa 1 Decembrie nat. popice open x x 29 moi Tg.Mures             DJST+Electro
34 Cupa Educatio jud fotbal open x   7-Dec Sovata       330      
35 Memorial Kakuts nat scrima open x x decembrie Tg.Mures             DJS+CSU
36 Gala Campionilor local dif.ramuri open x x decembrie Tg.Mures             DJST
                      Total 24655      
                               
                TOTAL P-1 25615        
                               
                 II        P 2 - Programul  "Sportul pentru toti"                  
                               
        A.  Acţiuni organizate în colaborare cu FR Sportul pentru toţi                      
                               
Nr Denumire competitie Etapa Disciplina Categ.   Sexul   Data Locul      Cheltuieli   total cheltuiti Venituri Cine
crt.   ( actiune )   sportiva de varsta M   F (perioada)   B.A PR Alte     proprii organizeaza
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1                       0      
2                       0      
                      Total  0      
                               
                                       P 2     B-Actiuni / Activitati proprii                           
                               
Nr Denumire competitie Etapa Disciplina Categ.   Sexul   Data Locul      Cheltuieli total cheltuiti Venituri Cine
crt.   ( actiune )   sportiva de varsta M   F (perioada)   B.A PR Alte     proprii organizeaza
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1 Crosul zapezii Jud. Schi fond open x x februarie Tg.Mures             DJST
2 Cupa Profesorilor interjud dif.ramuri open x x februarie Sovata             DJST+Lic DK
3 Cupa municipiului Reghin intern. minifotbal copii x   feb -mar Reghin       1180     DJST+CSSRegh
4 Pentatlon școlar judetean pentatlon copii x x aprilie Tg.Mures             DJST+AS Bolyai
5 Cupa Tacerea Local  minifotbal open x x 8-Mar Tg. Mureş       370     DJST
6 Cupa Primaverii intern atletism copii x x 19 aprilie Tg.Mures       800     DJST+LPS
7 Crosul Primaverii internat cross open x x 6 aprilie Sovata       2450     DJS+CLSovata
8 Mureș Lifting Kids Edition Local  dif ramuri open x x 4 Mai Tg.Mures       950     DJST
9 Cupa DJST ed II interjud baschet copii x x mai Tg.Mures       825     DJST+LPS
10 Cupa Iris national popice nevazat. x x Mai Tg.Mures             DJST+ANRM
11 Cupa ONSS national handbal elevi x x mai/iun jud.Mures             DJST+ISJ
12 Cupa 1 Iunie Local  ciclism,role copii x x 14-15 mai Tg.Mures             DJST
13 Crosul Olimpic interjud cross open x x iunie Sovata             DJS+AcOlimp.
14 Cupa Mures-amatori interjud baschet veterani x x 8 iunie Tg.Mures             DJST
15 Festivalul Vaii Muresului Local  dif.ramuri open x x iulie Val.Mures             DJS+AJST+CL
16 Fest.Valea Gurghiului Local  cross open x x august Gurghiu             DJS+AJST+CL
17 Transilvania Throwdown national crossfit open x x 17-18 Aug Tg. Mureș       2400      
18 Memorial Szasz Adalbert intern. cross open x x aug - oct Tg.Mures       500     DJST+CSMaster
19 Dracula Cross Nocturn internat cross open x x august Tg.Mures             DJST+CSMaster
20 Cupa Maris internat popice nevazat. x x sept Tg.Mures             DJST+ANRM
21 Cupa Adial national tenis masa open x x septembrie Tg.Mures             DJS+AS Adial
22 Cupa Iris interjud sah nevazat. x x sept Tg.Mures             DJST+CSIris
23 Ascotid Trail Race interjud cross open x x octombrie Tg.Mures       300     DJST+Ascotid
24 Cupa Olympikus internat dif.ramuri pers.diz. x x octombrie Tg.Mures       1000     DJS+Olympikus
25 Cupa Campia Riciu Local  oina,fotbal elevi x x octombrie Riciu             DJST+CLRiciu
26 Cupa DK Sovata interjud dif.ramuri liceu x x octombrie Sovata       310     DJST+Lic DK
27 Cupa Micului Atlet interjud atletism copii x x 5-Oct Tg.Mures       500     DJST+LPS
28 Cupa Mos Nicolae Local  handbal copii x x 24-25.noi Tg.Mures             DJST
29 Cupa Mos Nicolae judetean atletism copii x x 30 noi Tg.Mures       500     DJST + LPS
30 Cupa Mos Nicolae Local  sah copii x x 8-9.dec Tg.Mures       500     DJST
31 Cupa Mos Nicolae Local  natatie copii x x 8-Dec Tg.Mures             DJST
32 Cupa Mos Nicolae Local  baschet copii x x 8-9.dec Tg.Mures       300     DJST
33 Memorial Nagy Miki national minifotbal copii x x 14-16.dec TgMures       500     DJST
34 Cupa Craciunului interjud minifotbal copii x x 22-23.dec TgMures       1000     DJST
                        14385      
                  Total P2   14385        
                       
  Premiere 5000                  
                Total General 45000      
                               
      DIRECTOR   EXECUTIV           Întocmit: Koos Bela, Siklodi Jozsef
      IULIANA RUS                  

Ultimele comunicate

Lansare proiect Erasmus+

La începutul lunii noiembrie, Comisia Europeană a publicat cererea de propuneri pentru anul 2020, aferentă programului Erasmus+. 2020 este ultimul an al actualului program al Uniunii Europene pentru mobilitatea și coo...

ANUNȚ Calendar Sportiv 2020

ANUNȚ Calendar Sportiv 2020