CALENDAR COMPETIȚIONAL 2018

      

DIRECTIA JUDEȚEANĂ PENTRU SPORT SI TINERET MUREȘ            
Nr. inreg: 141/19.01.2018                            
CALENDAR SPORTIV 2018
 

I.   P 1 - Programul  "Promovarea  sportului  de  performanta "

  A- Campionate Nationale - etape locale si judetene
Nr Denumire competitie Etapa Disciplina Categ.   Sexul   Data Locul      Cheltuieli   total cheltuit Venituri Cine
crt.   ( actiune )   sportiva de varsta M   F (perioada)   B.A PR Alte     proprii organizeaza
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1 Campionat judetean jud. haltere toate x x februarie TgMures       500     DJST+Lacul Ursu Sovata
2 Camp.jud. în sală Jud. atletism jun.I x x februarie               DJST+AJA
3 Camp.jud.in sala jud atletism juniorII x x februarie               DJST+AJA
4 Camp.jud.pe echipe et.I lupte libere cadeti x x februarie Tg.Mures             DJST+CSS
5 Camp.jud.in bazin acoperit Jud. natatie copii x x 24.feb Tg.Mures       500     DJST+AJNatatie
6 Camp.jud.de sală Jud. atletism copii x x 17.mar               DJST+AJA
7 Camp Jud. De Cross Jud. atletism J3, C1,2,3 x x 22.mar Ludus             DJST+AJA
7 Campionat judetean jud polo copii/jun x x martie Tg.Mures       500     DJST+AJPolo
8 Camp.jud.pe echipe et.II lupte libere cadeti x x aprilie Sighisoara             DJST+Spartacu
9 Camp.jud de MTB jud. ciclism toate x x aprilie Tg.Mureş             DJST+CSMures
10 Cam.jud pe echipe et.fin lupte libere open x x 21.apr Tg.mures       1500     DJS+Muresul
11 Camp.Jud.de Tetratlon jud atletism copii/jun x x aprilie               DJST+AJA
12 Camp.jud de juniori jud atletism jun II-III x x mai               DJST+AJA
13 Camp.jud de juniori jud atletism jun I x x mai               DJST+AJA
14 Camp.Judetean Jud. atletism copii I-III x x 18.mai Tg.Mures       1000     DJDT+AJA
15 Camp.jud de CTI Jud. ciclism toate x x mai jud.Mures             DJST+CSMures
16 Camp.jud de fond Jud. ciclism toate x x mai jud.Mures             DJST+CSMures
17 Campionat judetean jud canotaj toate x x 29.iun Tg.Mures       500     DJST+CSMureul
18 Camp.jud de Ciclocross jud ciclism toate x x sept/oct CampulCetatii             DJST+CSMures
                      Total 4500      
                               
                               
                               
                               
      P1 B- Alte competitii locale;judetene;interjudetene            
                               
Nr Denumire competitie Etapa Disciplina Categ.   Sexul   Data Locul      Cheltuieli   total cheltuiti Venituri Cine
crt.   ( actiune )   sportiva de varsta M   F (perioada)   B.A PR Alte     proprii organizeaza
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1 Memorial V.Lacatusu local minifotbal copii x x 20-21.ian Tg.Mures             DJST+ASA
2 Memorial Voicu nat. lupte libere open x x februarie Reghin       750     DJST+CSSRegh
3 Cupa Transilvania internat baschet open x x 6,10.febr Tg.Mures       500     DJST+Gladius
4 Cupa Mures nat sah open x x 9-11.mart Tg.Mures       1000     DJST+CSS
5 Cupa Martisorului nat. box open x x 14-15.mart Tg.Mures       1000     DJST+Ringbox
6 Cupa Dragon Do nat. karate wkc open x x 17.mar Tg.Mures       7000     DJST+Dragon
7 Aqua Speed Marathon internat natatie open x x 17.mar Tg.Mures       6000     DJST+CSS
8 Memorial Pongratz nat scrima open x x 17.mar Tg.Mures       1000     DJST+CSU
9 Concurs pe echipe et. I. interjud. lupte libere copii x x martie Tg.Mures             DJST+CSS
10 Cupa Dance Art nat. dans sp. open x x 03.03.2018 Tg.Mures             DJST+DanceArt
11 Transilvania Cup nat. modelism open x x 28 apr. Tg.Mures       500     DJST+FXRacing
12 Cupa Ardealul nat judo open x x aprilie Tg.Mures       3650     DJST
13 Gala Săriturilor nat atletism open x x 16.mai Tg.Mures             DJST+AJA
14 Cupa Mures internat natatie open x x 19.mai Tg.Mures       6000     DJST+CSS
15 Memorial Ghiurca nat box open x x 19-20 mai Tg.Mures       1000     DJS+CSRingbox
16 Cupa Primaverii nat orientare open x x 19.mai Tg.Mures       500     DJST+Orienter
17 Concurs de Anuranta  4h nat modelism open x x 16.iun Tg.Mures             DJST+FXRacing
18 Concurs interjud et.fin SL interjud. lupte libere J3 J4 x x 17.iun Tg.Mures       1000     DJST+Muresul
19 Cupa Prieteniei internat kendo open x x 30iun-1iul Tg.Mures       1000     DJST+CSKashi
20 Cupa Transilvania nat karate wkc open x x 07.iul Ungheni             DJST+Dragon 
21 100 Trucks 2018 nat automobilis open x x 10-12 aug jud.Mures             DJST+OffRoad
22 Memorial Gall nat. patinaj role open x x 18.aug Tg.Mures             DJST+CSMures
23 XTerraTransilvania internat triatlon open x x 3-5 aug Tg.Mures             DJST+CSMaster
24 Cupa Mures internat popice sen,jun x x 10-11.aug Tg.Mures       1500     DJST+Electro
25 Cupa Pegasus nat handbal copii x x 8-9 sept Tg.Mures             DJST+Pegasus
26 Cupa Ardealul-Grun nat volei open x x august Tg.Mures       500     DJST+CSU
27 Cupa Sirius internat baschet/fem sen x x sept Tg.Mures       300     DJST + CSSirius
28 Cupa Orienter nat orientare open x x 8-9.sept Tg.Mures       1000     DJST+Orienter
29 Cupa Mures internat baschet sen x x sept Tg.Mures       300     DJST+BCMures
30 In Memoriam Buhlea nat atletism copii/jun x x 30.sept Tg.Mures       1300     DJST+AJA
31 Cupa Armura nat kickboxing open x x 13-14.oct Tg.Mures       1000     DJST+Gombos
32 Maratonul Nirajului nat ciclism open x x oct zonaNiraj             DJST+Muresul
33 Cupa MuresCisGaz national judo open x x 21.oct Tg.Mures       1000     DJST+FloriCires
34 Trofeul Ella Kovacs national atletism open x x oct Ludus             DJST+AJA
35 Cupa Helios intern darts open x x noiembrie Tg.Mures       500     DJST+Helios
36 Cupa Mirona national dans sp. open x x 17-18.noi Reghin       1500     DJST+DansulVio
37 Memorialul antrenorilor internat lupte libere open x x 10-11 noi Tg.Mures       1500     DJS+CSMuresul
38 Memorial Verzar national tenis masa copii x x noiembrie Tg.Mures             DJS+CSS
39 Cupa 1 Decembrie nat. popice open x x 29 moi Tg.Mures       1000     DJST+Electro
40 Memorial Hints internat modelism open x x 21-22.noi Sl.Prahova             DJST+CSVointa
41 Memorial Kakuts nat scrima open x x decembrie Tg.Mures             DJS+CSU
42 Gala Campionilor local dif.ramuri open x x decembrie Tg.Mures             DJST
                      Total 42300      
                               
                  TOTAL P-1 46800        
                               
                                  

 II        P 2 - Programul  "Sportul pentru toti"

A.  Acţiuni organizate în colaborare cu FR Sportul pentru toţi

 
Nr Denumire competitie Etapa Disciplina Categ.   Sexul   Data Locul      Cheltuieli   total cheltuiti Venituri Cine
crt.   ( actiune )   sportiva de varsta M   F (perioada)   B.A PR Alte     proprii organizeaza
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1                       0      
2                       0      
                      Total  0      
                               
    P 2     B-Actiuni / Activitati proprii     
                               
Nr Denumire competitie Etapa Disciplina Categ.   Sexul   Data Locul      Cheltuieli total cheltuiti Venituri Cine
crt.   ( actiune )   sportiva de varsta M   F (perioada)   B.A PR Alte     proprii organizeaza
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1 Cupa Municipiului Reghin interjud minifotbal copii x   ianuarie Reghin             CL Reghin
2 Cupa Feeria Zapezii Jud. shi alpin copii x x februarie Sovata/Bucin             DJST
3 Crosul zapezii Jud. cross open x x februarie Tg.Mures             DJST
4 Cupa Profesorilor interjud dif.ramuri open x x februarie Sovata             DJST+Lic DK
5 Cupa Iris interjud arte mart. nevazat. x x 23-25.mart Tg.Mures             CS Iris
6 Cupa Tacerea Local  minifotbal open x x 08.mar Tg. Mureş       1000     DJST
7 Cupa Cross Fit Local    open x x aprilie Tg.Mures       2000     DJST
8 Cupa Micul Baschetbalist interjud baschet copii x x 20-22.apr Tg.Mures       1500     DJST+LPS
9 Cupa Primaverii intern atletism copii x x 28.apr Tg.Mures       1000     DJST+LPS
10 Cupa Iris national popice nevazat. x x 19-22.apr Tg.Mures       600     DJST+ANRM
11 Crosul Primaverii internat cross open x x 14.apr Sovata       3500     DJS+CLSovata
12 Cupa 1 Iunie Local  ciclism,role copii x x 30/31 mai Tg.Mures       3000     DJST
13 Cupa ONSS national handbal elevi x x mai/iun jud.Mures             DJST+ISJ
14 Crosul Olimpic interjud cross open x x iunie Reghin             DJS+AcOlimp.
15 Cupa Mures-amatori interjud baschet veterani x x iunie Tg.Mures             DJST
16 Festivalul Vaii Muresului Local  dif.ramuri open x x 23-29.iul Val.Mures       1000     DJS+AJST+CL
17 Fest.Valea Gurghiului Local  cross open x x 27-31 aug Gurghiu       1000     DJS+AJST+CL
18 Memorial Szasz Adalbert intern. cross open x x august Tg.Mures       500     DJST+CSMaster
19 Dracula Cross Nocturn internat cross open x x august Tg.Mures             DJST+CSMaster
20 Cupa Maris internat popice nevazat. x x 28-29.sept. Tg.Mures       600     DJST+ANRM
21 Cupa Adial national tenis masa open x x septembrie Tg.Mures       500     DJS+AS Adial
22 Cupa Iris interjud sah nevazat. x x 15-17.sept Tg.Mures       200     DJST+CSIris
23 Ascotid Trail Race interjud cross open x x sept/oct Tg.Mures       1500     DJST+Ascotid
24 Cupa Olympikus internat dif.ramuri pers.diz. x x octombrie Tg.Mures       1000     DJS+Olympikus
25 Cupa Campia Riciu Local  oina,fotbal elevi x x octombrie Riciu             DJST+CLRiciu
26 Cupa DK Sovata interjud dif.ramuri liceu x x octombrie Sovata       800     DJST+Lic DK
27 Cupa Micului Atlet interjud atletism copii x x octombrie Tg.Mures       1000     DJST+LPS
28 Cupa Mos Nicolae Local  handbal copii x x 24-25.noi Tg.Mures       1000     DJST
29 Cupa Mos Nicolae Local  sah copii x x 8-9.dec         1.000        DJST
30 Cupa Retro Gym Local  aerobic open x x noi/dec Tg.Mures             DJST+CSRetro
31 Cupa Mos Nicolae Local  natatie copii x x 08.dec Tg.Mures       2000     DJST
32 Cupa Mos Nicolae Local  baschet copii x x 8-9.dec Tg.Mures       1000     DJST
33 Memorial Nagy Miki national minifotbal copii x x 14-16.dec TgMures       1500     DJST
34 Cupa Craciunului interjud minifotbal copii x x 22-23.dec TgMures       1000     DJST
                        28200      
                  Total P2   28200        
                       
  Premiere 10000                  
                Total General 85000      
                               
      DIRECTOR   EXECUTIV           Întocmit: Koos Bela, Siklodi Jozsef, Mihai Notar
      IULIANA RUS                  

Ultimele comunicate

Rezultatul selecţiei dosarelor depuse p...

Rezultatul selecţiei dosarelor depuse pentru concursul de recrutare de consilier, în Compartimentul Financiar-Buget-Plăţi

Anunț organizarea de tabere sociale și ...

Tabere sociale si pt persoane cu handicap 2018